CRIDO Show

Raportowanie w spółkach nieruchomościowych. Jak nie pogubić się w niejasnych przepisach?
W marcu mija termin raportowania dotyczący spółek nieruchomościowych. Przepisy w tym zakresie są dość koślawe. Co warto wiedzieć? O czym pamiętać? Zapraszamy na ciekawą rozmowę na ten temat.
0,00 zł

Fundacja rodzinna – co należy o niej wiedzieć?
Fundacja rodzinna została utworzona w celu zapewnienia lepszej sukcesji biznesu. Ma w założeniu pozwolić na sukcesję następnym pokoleniom bez rozproszenia majątku, co mogłoby mieć miejsce na drodze tradycyjnego dziedziczenia. W polskim prawodawstwie próg wejścia jest dość niski, bo 100 tys. zł, więc fundacja może być ciekawym wehikułem inwestycyjnym, nie tylko dla firm rodzinnych.
0,00 zł

TAX Show: Podatkowe dylematy samorządów
Samorządy mierzą się z wieloma podatkowymi wyzwaniami. Śnieg wymagający usunięcia, dotacje do fotowoltaiki i wiele innych. Urzędnicy zastanawiają się nad takimi zagadnieniami, jak schematy podatkowe, grupy VAT, czy zagadnienia akcyzowe. Zapraszamy na rozmowę ekspertów na ten temat.
0,00 zł

TAX Show: Prezenty dla klientów i akcje promocyjne a podatkowe dylematy
Prezenty dla klientów, kontrahentów czy pracowników rodzą, co zrozumiałe, podatkowe trudności. W przypadku alkoholi, czy bardziej wartościowych przedmiotów wątpliwości będzie jeszcze więcej. Organizując różnego rodzaju akcje promocyjne również warto zastanowić się nad kwestiami podatkowymi. Podatki mogą bowiem wiele ważyć, a nieprzemyślana pod ich kątem promocja skończyć się katastrofą finansową. Zapraszamy na rozmowę ekspertów na ten temat.
0,00 zł

Co nowego? Zmiany w prawie w 2023 roku.
Jakie zmiany w prawie czekają nas w 2023 roku? Z pewnością jedną z nich są przepisy dotyczące pracy zdalnej. To jednak nie wszystko. Warto posłuchać rozmowy ekspertów.
0,00 zł

Podsumowanie zmian w prawie w 2022 roku – subiektywna lista przebojów
Zapraszamy na ciekawą rozmowę na temat tego, co wydarzyło się w prawie w 2022 roku. Zmian było kilka. Najważniejsza dotyczy oczywiście nowelizacji KSH. Warto posłuchać.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Tax Governance
Tax Governance określa zasady działania w obszarze podatków w organizacji. Są to wszelkie procedury i sposoby funkcjonowania, które sprawiają, że podatek zostaje rozliczony w sposób prawidłowy. Tax Governance ma także wspierać biznes w jego planach. Warto wiedzieć więcej na ten temat. Zapraszamy na film.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? VAT
W VAT czekają nas zmiany, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę skalę zmian w całym polskim systemie podatkowym. W 2023 roku czekają nas przede wszystkim dwie nowości, bardzo istotne. Są to grupy VAT — całkiem nowa instytucja podatkowa. Druga zmiana to KSeF, który, co prawda, będzie obowiązywał od 1 stycznia 2024 roku, ale przygotowywać się do niego należy już teraz, a dotyczyć będzie każdego przedsiębiorcy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na ten temat.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Prawo celne
Prawo celne rządzi się nieco innymi zasadami niż prawo podatkowe. Nie ma w nim aż tak wielu zmian. Niemniej jednak pewne zmiany w 2023 roku będą. Najistotniejsza dotyczy zmiany taryfy celnej. Podmioty dokonujące obrotu towarów z innymi krajami powinni zwracać szczególną uwagę na tę kwestię. Nowa taryfa została już opublikowana, więc można się jej przyjrzeć. Na poziomie krajowej w 2023 roku czekają nas zmiany w samej instrukcji wypełniania zgłoszeń. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy na rozmowę ekspertów.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Inwestycje strefowe
Zbliża się rozliczenie 2022 roku. I tym samym konieczność zastanowienia się nad tak kluczowymi sprawami dla działalności strefowej, jak wysokość i zakres zwolnienia. Tak jak zwykle podmioty strefowe zmuszone są śledzić nie tylko zmiany przepisów, ale i wydawane orzeczenia i interpretacje. Zapraszamy do wysłuchania najnowszych wieści ze ‘strefowego frontu’.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Podatek dochodowy od osób prawnych
Rok 2022 był przełomowym, jeśli chodzi o podatek dochodowy od osób prawnych. Polski Ład wprowadził tu bowiem spore zamieszanie. Kolejne zmiany wprowadzone zostaną 1 stycznia 2023 roku. Czego będą dotyczyć? Zapraszamy na rozmowę ekspertów.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Akcyza
Podatek akcyzowy zmieni się w 2023 roku, co nie powinno zaskakiwać, biorąc pod uwagę podatkową rewolucję, jaka dotknęła cały polski system podatkowy. Oczekiwane są przede wszystkim dwie duże zmiany w zakresie akcyzy. Część tych zmian wynika z tzw. dyrektywy horyzontalnej i wiąże się z naszą obecnością w Unii Europejskiej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy na film.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Kontrole podatkowe
Lista podatków, które najczęściej są kontrolowane przez organy, nie zmienia się od lat. Należy do nich z pewnością VAT. Jego pozycja jako lidera pozostaje niezagrożona. Związane jest to m.in. z luką vatowską, która sprawia, że wiele jest błędów w zakresie tego podatku, ale też oczywiście wiąże się to z wysokością przychodów. Zapraszamy na rozmowę ekspertów.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Podatek dochodowy od osób fizycznych
Polski Ład wprowadził wiele zamętu w podatkach osobistych. Można by wspomnieć choćby składkę zdrowotną, czy ulgę dla klasy średniej. W roku 2023 czekają nas kolejne zmiany. Zmieni się m.in. sposób opodatkowania przychodów z najmu prywatnego (będzie tylko jedna możliwość — ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) i możliwość amortyzowania budynków mieszkalnych. Warto wiedzieć więcej. Zapraszamy na film.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Postępowania podatkowe
W podatkach wiele działo się ostatnio. Przyszły rok nie będzie spokojniejszy. Dodatkowo dochodzą kwestie związane z pandemią i inflacją, co przełoży się na wzrost liczby kontroli podatkowych. Warto posłuchać rozmowy ekspertów na ten temat.
0,00 zł

Co nowego w podatkach? Podatek od nieruchomości
Wydaje się, że podatek od nieruchomości skomplikowany nie jest. To zaledwie kilka artykułów. Wrażenie jest jednak pozorne. Te kilka przepisów budzą jednak mnóstwo wątpliwości, a co z tym związane — liczba procesów związana z PON jest ogromna. Zapraszamy na rozmowę ekspertów na temat podatku od nieruchomości.