...

Podatki międzynarodowe

Filtry

Filtry

Autor
Data publikacji
Wyczyść

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

Podatki międzynarodowe - Dowiedz się więcej

Podatki międzynarodowe to kategoria na Cridotece, w której znajdziecie filmy dotyczące tych zobowiązań podatkowych, które są w całości bądź w dużej mierze uregulowane podatkowym prawem międzynarodowym. Tego typu zobowiązania podatkowe często przysparzają kłopotów, ponieważ wymagają specjalistycznej wiedzy podatkowej. W naszych filmach występują eksperci Crido zajmujący się na co dzień zagadnieniami związanymi z prawem międzynarodowym. Omawiają oni zagadnienia, z którymi najczęściej stykają się polscy przedsiębiorcy w związku z transakcjami międzynarodowymi.

Mamy zatem w ofercie kategorii Podatki międzynarodowe filmy dotyczące opodatkowania podatkiem u źródła należności wypłacanych przez polskie podmioty za granicę. Znajdziecie tu informacje, jakie zasady należy stosować, jeśli chodzi o opodatkowanie określonych wypłat za granicę. Te wypłaty to przede wszystkim dywidendy, odsetki, należności licencyjne czy też wynagrodzenie za usługi niematerialne. Przedstawiamy przy tej okazji zarówno perspektywę przepisów polskich, jak i międzynarodowych.

Tłumaczymy też pojęcia kluczowe dla ustalenia miejsca opodatkowania danej płatności. Do takich pojęć należy ograniczony i nieograniczony obowiązek podatkowy. Znajdziecie również film o najczęściej stosowanych przepisach międzynarodowego prawa podatkowego, mianowicie o umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania. Omawiamy strukturę tych umów oraz konsekwencje ich obowiązywania pomiędzy Polską a innymi krajami.

Dla osób początkujących w tej tematyce mamy w ofercie bardzo ciekawy kurs o podatkach międzynarodowych od podstaw.

Proponujemy również filmy dotyczące podatków  wprowadzonych w ostatnim czasie. Pierwszy z nich to tak zwany plastic tax, czyli konstrukcja związana z eliminacją szkodliwych środowiska materiałów. Drugi – podobny temat – to CBAM, czyli nowe obowiązki dla importerów wprowadzone przepisami unijnymi.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, ponieważ nasze filmy zarówno krótkie jak i pełnowymiarowe szkolenie pozwalają łatwo zrozumieć najbardziej skomplikowane zagadnienia z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego.

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

Dołącz do CRIDOTEKI

Rozwijaj swoje kompetencje i ucz się od najlepszych. Korzystaj z dostępu do wiedzy tak jak lubisz. Zarejestruj się