...

WHT

Filtry

Filtry

Autor
Data publikacji
Wyczyść

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość
Joanna Homanczyk
WHT
Joanna_Homanczyk
Filmy edukacyjne
Platforma 24/7
Bezpłatnie w subskrypcji Certyfikat rezydencji
29,90 zł
Zobacz więcej

WHT - Dowiedz się więcej

WHT (withholding tax), czyli podatek u źródła to na gruncie podatków wyjątkowo wymagający obszar. Prawidłowe rozumienie przepisów dotyczących podatku u źródła wymaga bowiem znajomości nie tylko polskich przepisów podatkowych. Potrzebna jest również wiedza na temat międzynarodowego prawa podatkowego. Dodatkowo polskie przepisy dotyczące WHT uległy w ostatnim czasie zmianom. Na przykład od 2022 r. mamy do czynienia z zupełnie nowymi zasadami poboru i zwrotu podatku u źródła.

W naszych filmach znajdziecie wiele informacji na temat samej konstrukcji podatku u źródła. Wyjaśniamy też, jakich płatności ten podatek dotyczy. Tłumaczymy, jaki wpływ na wysokość i obowiązek zapłaty podatku u źródła mają umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz dyrektywy unijne.

Sporo miejsca poświęcamy kwestii odzyskiwania nadpłaconego podatku u źródła. Ten ostatni temat jest szczególnie istotny dla polskich przedsiębiorców, którzy wypłacają różnego rodzaju należności za granicę, stają się płatnikami WHT. Wprowadzony ostatnio mechanizm pay&refund spowodował, że dodatkowo przedsiębiorcy muszą ubiegać się o zwrot podatku nawet jeżeli przepisy przewidują zwolnienie w danej sytuacji. Prezentujemy też alternatywne rozwiązanie pozwalające na uniknięcie zastosowania mechanizmu pay&refund. Pokazując to rozwiązanie,  omawiamy zarówno jego zalety, jak i ewentualne ryzyka związane z przyjęciem takiego sposobu postępowania.

Na Cridotece o WHT nagrali filmy doświadczeni eksperci Crido z zakresu podatku u źródła. Są oni specjalistami zarówno w zakresie przepisów materialnych, jak i przepisów procesowych. W tej kategorii tematycznej macie do dyspozycji z jednej strony krótkie filmy. Tłumaczymy w nich w sposób przejrzysty i przystępny podstawowe pojęcia z zakresu podatku u źródła. Możecie również obejrzeć  rozbudowane szkolenia. W trakcie tych szkoleń omawiamy zagadnienia dotyczące WHT w sposób kompleksowy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie potrzeby do kontaktu z ekspertami Crido, którzy na co dzień zajmują się tematyką WHT.

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

Dołącz do CRIDOTEKI

Rozwijaj swoje kompetencje i ucz się od najlepszych. Korzystaj z dostępu do wiedzy tak jak lubisz. Zarejestruj się