Sfera menedżera

Rozmowy o pomaganiu. Część IV – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Statystyki są dramatyczne: 41% dzieci doświadcza przemocy ze strony bliskich osób, 16% nastolatków samookalecza się, 7% dzieci nie ma obok siebie żadnej zaufanej dorosłej osoby. Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, wyjaśnia, czym zajmuje się fundacja, jakie są jej sztandarowe projekty, a także plany na przyszłość. Zapraszamy na poruszającą rozmowę.
0,00 zł

Rozmowy o pomaganiu. Cz. III – Ukraiński Dom
Ukraiński Dom w Warszawie działał już przed wybuchem wojny w Ukrainie. Wspierał migrantów, prowadził szeroką działalność kulturalną. 24 lutego 2022 roku zmienił wszystko. Fundacja stanęła przed nowymi, bardzo trudnymi wyzwaniami. Jak sobie poradzili? Jak wygląda ich praca obecnie? Z jakimi problemami się borykają? Zapraszamy na rozmowę Anny Grąbczewskiej, prezeski Fundacji CRIDO z Myroslavą Keryk, prezeską Ukraińskiego Domu w Warszawie.
0,00 zł

CRIDO Lektura: Europa Środkowo-Wschodnio-Chińska, czyli o tym, jak Chiny nas kolonizują
Książka Sylwii Czubkowskiej „Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę” to nieco przerażająca, ale szalenie wciągająca pozycja. Ogromny rynek zbytu, wielkie pieniądze, tanie technologie — tym wabi Chińska Republika Ludowa. Co dostaje w zamian? Zdecydowanie za dużo. Zapraszamy do wysłuchania recenzji.
0,00 zł

CRIDO Lektura: Mafia i Ameryka lat 70, czyli o kulisach powstawania „Ojca chrzestnego”
Któż nie zna „Ojca chrzestnego” Francisa Forda Coppoli? To wszak jeden z nielicznych filmów, które wywarły tak ogromny wpływ na całą popkulturę. Książka Marka Seala „Zostaw broń, weź cannoli. Kulisy powstania filmu Ojciec chrzestny” przenosi nas na plan filmowy Ameryki lat 70, kiedy zaczęto pracę nad filmem. Autor nie pomija również wątku Mario Puzo i wersji książkowej całej historii. Zapraszamy na recenzję.
0,00 zł

CRIDO Lektura: Podróż ludzkości, czyli o tym, co stało się po wyjściu człowieka z Afryki
Książka „Podróż ludzkości: o pochodzeniu bogactwa i nierówności” izraelskiego ekonomisty Odeda Galora to naukowa analiza przyczyn ubóstwa na świecie, a także rozwoju lub jego braku poszczególnych rejonów naszej planety. Zapraszamy na recenzję.
0,00 zł

CRIDO Lektura: Rasa, choroba, inteligencja, czyli o tym, co tylko pozornie wydaje się oczywiste
„Trudno powiedzieć. Co nauka mówi o rasie, chorobie, inteligencji i płci” Łukasza Lamży to pozycja, która zmusza do refleksji. Z pozoru oczywiste pojęcia kryją bowiem skomplikowaną materię. Bo czym właściwie jest płeć? Czy wysokie IQ to gwarancja sukcesu? Jak zdefiniować rasę? Zapraszamy do wysłuchania recenzji.
0,00 zł

Edukacja ekonomiczna – dlaczego jej potrzebujemy?
Czym jest edukacja ekonomiczna i dlaczego jej wprowadzenie ma sens? Czy warto uczyć ekonomii dzieci? Zapraszamy na rozmowę z prezesem Exchord.
0,00 zł

Ryzyzka związane ze zmianą kursu walut
Zmiana kursu walut niesie ze sobą spore ryzyko dla przedsiębiorcy. Jak radzić sobie z tym problemem? Jak zarządzać biznesem narażonym na zmiany kursu walut? Zapraszamy na rozmowę z prezesem spółki Exchord.
0,00 zł

Znudzone małpy, kryptopunki i JR na pomoc Ukrainie, czyli różne oblicza NFT
NFT, blockchain, web3, metaversum, Decentraland, kryptopunki. To tylko niektóre pojęcia ze świata technologii cyfrowej, który wciąż dla wielu pozostaje zupełnie niezrozumiały. Po raz kolejny wizja znana z książek i filmów s-f staje się naszą rzeczywistością. Warto więc przynajmniej spróbować ją zrozumieć. Zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawej rozmowy na temat sztuki NFT, sposobów na wykorzystanie blockchainów w biznesie i metaversum, które nie tyle jest rzeczywistością alternatywną, ile raczej równoległą. Znudzone małpy jeszcze nieraz nas zaskoczą…
0,00 zł

Ankieta 360 stopni – czy dla każdego?
Ankieta 360 stopni zawiera element oceny menedżera przez swoich podwładnych. Nie jest to powszechne rozwiązanie i często budzi wiele obaw. Warto jednak rozważyć zastosowanie tego typu oceny w firmie pod warunkiem jednak, że i organizacja i menedżer posiadają dostateczny poziom dojrzałości. Zapraszamy na rozmowę ekspertów.
0,00 zł

Rozmowy o pomaganiu. Cz. II – KIK
Wojna w Ukrainie wywołała falę dobroczynności w Polsce. Z pomocą ruszyły jako pierwsze organizacje pozarządowe. Jak wygląda taka pomoc? Co udało się zrobić, a które obszary wymagają wciąż dopracowania? Zapraszamy na rozmowę Anny Grąbczewskiej, prezes Fundacji CRIDO, z Janem Murawskim, sekretarzem Klubu Inteligencji Katolickiej.
0,00 zł

Rozmowy o pomaganiu. Cz. I – Pomagam.pl
Czy w Polsce mamy społeczeństwo obywatelskie? Jak działają platformy organizujące zbiórki? Czy pomaganie się opłaca? O tym i wielu innych sprawach rozmawia Anna Grąbczewska, prezeska Fundacji CRIDO z Dobrosławą Gogłozą dyrektorką zarządzającą Pomagam.pl.
0,00 zł

Centrala firmy – czy można dobrze ułożyć relację?
Zjawisko centrali — co dobrego, a co złego wynika z jej posiadania. Układ centrala — teren z natury swojej niesie zagrożenie iskrzenia. Warto posłuchać, co na ten temat sądzą doświadczeni menedżerowie.
0,00 zł

Doświadczenie traumy a życie zawodowe
Doświadczenie traumy nie sprawia, że życie przestaje biec. Jak po trudnym, nieszczęśliwym zdarzeniu funkcjonować w życiu zawodowym? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ekspertów.
0,00 zł

CRIDO Lektura: O fizyce, czyli jak zrozumieć niezrozumiałe
Andrzej Dragan jest profesorem fizyki teoretycznej i laureatem kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną. Jest autorem „Kwantyzmu”, w którym to wyjaśnia niezwykle trudne zagadnienia dotyczące wszechświata, a robi to w sposób, który pozwala odnieść wrażenie, że fizykę się rozumie. Zapraszamy na recenzję.
0,00 zł

CRIDO Lektura: Kulawi agenci, czyli o tym, czy jest życie po porażce
„Kulawe konie” Micka Herrona to wciągający thriller szpiegowski o agentach kontrwywiadu zesłanych za przewinienia do nudnej, papierkowej roboty. Książka dla tych, którzy śmiertelnie boją się ponieść porażkę. Zapraszamy na recenzję.