...

Kultura

Filtry

Filtry

Autor
Data publikacji
Wyczyść

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

Kultura - Dowiedz się więcej

W dobie cyfryzacji, pojęcie „kultura” nieustannie ewoluuje. W naszej unikalnej kategorii filmów zanurzysz się w fascynujący świat literatury oraz nowoczesnych technologii, takich jak NFT (Niewymienialne Tokeny) i metaversum.

Każdy film to starannie przygotowana recenzja książki. Przewodniczką po zakamarkach kultury jest Anna Strzelecka, partnerka CRIDO, która ma wielki dar opowiadania o świecie literatury właśnie. Na dodatek jest kompulsywną czytelniczką, więc zdecydowanie w kwestii kultury można polegać na jej zdaniu. Jeśli więc zastanawiacie, co czytać, u nas znajdziecie odpowiedź. Prezentowane książki to bardzo różne gatunki. Od reportaży śledczych po powieści sensacyjne. Od książek psychologicznych po naukowe opracowania. Warto z nami czytać i czerpać z szeroko rozumianej kultury!

Jeden z filmów w kategorii 'kultura’ to rozmowa z kolekcjonerką sztuki – Magdą Żuk na temat NFT. To jedno z naszych specjalnych wydań filmowych skupia się właśnie na fenomenie Niewymienialnych Tokenów (NFT). Ten film stanowi ciekawe wprowadzenie do świata NFT, tłumacząc ich znaczenie, zastosowanie i wpływ na dzisiejszą kulturę. Dla wielu, NFT to wciąż tajemniczy temat z obszaru kultury. Rozmowa z Magdą Żuk nieco rozjaśnia jego mroki.  Poza tym w filmie omówione zostały tak niezrozumiałe dla wielu terminy jak: blockchain, web3, metaversum, Decentraland, kryptopunki. A to tylko niektóre pojęcia ze świata technologii cyfrowej, który wciąż dla wielu pozostaje kompletnym s-f, a który z pewnością warto zrozumieć. Dlaczego? Ten świat powoli staje się dla nas, nie tyle może rzeczywistością alternatywną, ile światem równoległym. Zrozumienie go jest więc koniecznością.

Zapraszamy zatem do naszego działu kultury – pełnego literatury i sztuki. Czasem bowiem należy oderwać się od rzeczywistości podatkowo-prawnej i przenieść w całkiem inną. Z pewnością nie będziecie żałować takiej pasjonującej podróży.

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

Dołącz do CRIDOTEKI

Rozwijaj swoje kompetencje i ucz się od najlepszych. Korzystaj z dostępu do wiedzy tak jak lubisz. Zarejestruj się