...

PIT

Filtry

Filtry

Autor
Data publikacji
Wyczyść

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość
kalkulator obciążeń
PIT
Rafał Frączyk
Kalkulatory i programy
Indywidualnie
Kalkulator obciążeń ZUS + 1h konsultacji
1 230,00 zł
Zobacz więcej
szkolenie PIT
PIT
Rafał Frączyk
Szkolenia z certyfikatem
Platforma 24/7
Bezpłatnie w subskrypcji Szkolenie PIT – podatki od podstaw
290,00 zł
Zobacz więcej
PIT a Polski Ład
PIT
Michał Wodnicki
Anna Strzelecka
Filmy edukacyjne
Platforma 24/7
Bezpłatnie w subskrypcji PIT a Polski Ład
0,00 zł
Zobacz więcej

PIT - Dowiedz się więcej

Podatek dochodowy od osób fizycznych, znany powszechnie jako PIT, stanowi jeden z fundamentalnych elementów systemu podatkowego większości krajów. Dla wielu osób jest to główne zobowiązanie podatkowe, które należy uregulować każdego roku. Rozumienie zasad i mechanizmów związanych z PIT-em jest nie tylko obowiązkiem. To  również sposób na optymalizację swoich finansów.

 

Warto przede wszystkim rozumieć, jakie dochody podlegają opodatkowaniu PIT. Mogą to być zarobki z umowy o pracę, działalności gospodarczej. Ale również dochody z tytułu najmu, sprzedaży nieruchomości czy zyski kapitałowe. Różnorodność źródeł dochodów wymaga od podatnika wiedzy o tym, w jaki sposób je odpowiednio rozliczyć, jakie ulgi i odliczenia mu przysługują. Znajomość PIT to więc także szansa na korzystanie z różnych ulg i odliczeń, które mogą znacząco zmniejszyć obciążenie podatkowe. Niezmiernie ważne jest więc śledzenie zmian w przepisach dotyczących PIT. Rząd często bowiem wprowadza nowości, które mają na celu wsparcie określonych grup społecznych, stymulowanie rynku czy realizację innych celów polityki państwa. Bycie na bieżąco z takimi zmianami to sposobność do skorzystania z nowych możliwości. Warto zatem znać swoje prawa i korzystać z nich w pełni.

PIT wymaga od podatnika przestrzegania wymaga od podatnika przestrzegania terminów i zasad (jak zresztą każdy podatek). Odpowiednie planowanie, gromadzenie dokumentacji oraz korzystanie z profesjonalnych źródeł wiedzy to klucz do uniknięcia nieprzyjemności i niejasności związanych z rozliczeniem.

 

Zapraszamy na naszą platformę, gdzie znaleźć można szereg materiałów dotyczących PIT. Są to zarówno filmy i kursy online, jak i szkolenia prowadzone na żywo. Autorami wszystkich naszych nagrań są wybitni eksperci, którzy prezentują wysoki poziom wiedzy nie tylko merytorycznej, ale również praktycznej.

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

Dołącz do CRIDOTEKI

Rozwijaj swoje kompetencje i ucz się od najlepszych. Korzystaj z dostępu do wiedzy tak jak lubisz. Zarejestruj się