...

MDR

Filtry

Filtry

Autor
Data publikacji
Wyczyść

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

MDR - Dowiedz się więcej

MDR, czyli Mandatory Disclosure Rules, to termin, który w ciągu ostatnich lat zyskał na znaczeniu, jeśli chodzi o podatki. MDR stało się bowiem kluczowym elementem nowoczesnego systemu podatkowego w Europie i na świecie.

Początki MDR sięgają ostatniej dekady. Wtedy to Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zwróciła uwagę na rosnące zagrożenia związane z unikaniem podatków przez wielonarodowe korporacje. Aby przeciwdziałać agresywnym praktykom podatkowym i zapewnić większą przejrzystość, OECD wprowadziło MDR. Jest to jedno z narzędzi umożliwiających państwom członkowskim identyfikację i reagowanie na niepożądane schematy podatkowe.

Idea stojąca za raportowaniem schematów podatkowych jest prosta – zapewnienie pełnej transparentności w zakresie planowania podatkowego. Jej wdrożenie okazało się być jednak wyjątkowo trudne. Firmy i ich doradcy podatkowi muszą nie tylko zidentyfikować potencjalnie MDR, ale także zgłosić je odpowiednim organom w określonym terminie.

Zadanie to jest jeszcze bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o Polskę. Polski prawodawca bowiem określił zakres raportowania bardzo szeroko. A to prowadzi do trudności już w samym określeniu, czym właściwe jest schemat podatkowy i co podlega raportowaniu, a co nie.

Jak więc nie pogubić się w tym trudnym temacie? Jak nie narazić na sankcje, które mogą być niestety dotkliwe?

 

Zapraszamy na naszą platformę, na której znajdziecie bardzo dużo materiałów poświęconych właśnie MDR.

Szczególnie polecamy kurs dotyczący raportowania schematów podatkowych, którego autorką jest wybitna ekspertka, doradczyni podatkowa i radczyni prawna, a przy tym pasjonatka tego tematu – Małgorzata Kucewicz. Obejrzyjcie również nasze filmy dotyczące leasingu w kontekście MDR. To zagadnienie często podatnicy postrzegają jako wyjątkowo problematyczne.

Raportowanie MDR wymaga naprawdę rzetelnej wiedzy. Proponujemy więc nasze filmy, które z pewnością sprawią, że będzie to zadanie łatwiejsze.

Zapraszamy!

 

Brakuje tematu szkolenia dla Ciebie?

Zgłoś nam go.
Wyślij wiadomość

Dołącz do CRIDOTEKI

Rozwijaj swoje kompetencje i ucz się od najlepszych. Korzystaj z dostępu do wiedzy tak jak lubisz. Zarejestruj się