...

Podcasty

play
20.12.2023
Podatkowa międzymiastowa #20 – o kontrolach i postępowaniach podatkowych z Janem Furtasem

Co najchętniej kontrolują organy podatkowe? Oczywiście rozliczenia VAT. Zapraszamy na podcast na temat kontroli i postępowań podatkowych. Tym razem Anna Strzelecka rozmawia z Janem Furtasem, partnerem CRIDO.

play
06.09.2023
Podatkowa międzymiastowa #19 – o raportowaniu schematów podatkowych z Maciejem Rosińskim

Przepisy dotyczące raportowania MDR (ang. Mandatory Disclosure Rules) obowiązują od 1 stycznia 2019 roku i znaleźć je możemy w Ordynacji podatkowej. Od początku budzą wiele wątpliwości i kontrowersji. Zapraszamy na ciekawą rozmowę z ekspertem CRIDO, Maciejem Rosińskim, który zajmuje się raportowaniem MDR od dawna i zna tematykę od strony praktycznej. W naszym podcaście omawia on najczęstsze problemy związane z raportowaniem MDR, wyjaśnia kwestie ogromnych sankcji związanych z tym zagadnieniem, a także omawia, czym właściwie schematy podatkowe są.

play
24.08.2023
Stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej (FE) a VAT

Stałe miejsce prowadzenia działalności (FE) to złożona i problematyczna kwestia. Równocześnie bardzo ważna, gdyż niesie istotne konsekwencje biznesowe. O czym należy pamiętać? Jak podejść do tego tematu? I co z KSeF? Zapraszamy na podcast.

play
04.07.2023
Raportowanie cen transferowych – czy będzie przesunięcie terminu?

Raportowanie cen transferowych to niezwykle trudne zagadnienie. O co właściwie chodzi? Podatnicy, którzy mają do czynienia z transakcjami z podmiotami powiązanymi muszą przygotowywać dokumentację cen transferowych właśnie. Czy termin zostanie przesunięty? Zapraszamy na rozmowę na ten temat.

play
04.07.2023
Dekarbonizacja – istotna kwestia dla biznesu

Dekarbonizacja to temat bardzo złożony i szeroki. Jest to również zagadnienie bardzo istotne dla biznesu. Jak zwiększać efektywność energetyczną przedsiębiorstwa? Jak stosować odnawialne źródła energii? Jak pozyskiwać środki na projekty dekarbonizacyjne? Zapraszamy na rozmowę Jerzy Chlebowskim, dyrektorem Certy Nergii w Polsce.

play
12.06.2023
Ślad węglowy i jego biznesowe konsekwencje

Pojęcie śladu węglowego coraz mocniej funkcjonuje w dyskursie społecznym. Jednocześnie staje się ono ważnym elementem polityki ekologicznej Unii Europejskiej. Próby ograniczania emisji gazów cieplarnianych wiążą się z konkretnymi konsekwencjami dla biznesu. Jakimi? Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Piskorskim, ekspertem CertyNergii w Polsce.

play
25.05.2023
Fundacja rodzinna – czy wszystko już wiemy?

Fundacja rodzinna została utworzona po to, aby zapewnić bardziej skuteczną sukcesję biznesu, bez ryzyka rozproszenia majątku, co mogłoby wydarzyć się na drodze tradycyjnego dziedziczenia. To jednak nie wszystko. Rzadko mówi się o tym, że fundacja może być również ciekawym wehikułem inwestycyjnym, nie tylko dla firm rodzinnych. Zapraszamy na podcast.

play
19.05.2023
Nowy obowiązek – roczne rozliczenie składki zdrowotnej

Już 22 maja mija termin złożenia rocznego rozliczenia składki zdrowotnej. Zapraszamy na podcast, w którym nasza ekspertka wyjaśnia, jak wypełnić stosowne formularze.

play
09.05.2023
Co należy sprawdzić kupując nieruchomość? Posłuchaj.

Przed zakupem nieruchomości warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami: Kto jest właścicielem nieruchomości? Czy na pewno kupujemy od właściciela, czy może od użytkownika wieczystego? Czy nieruchomość, o której myślimy, to na pewno ta, którą kupujemy? Czy dana działka ma dostęp do drogi publicznej? I co, jeśli, jeśli go nie ma? Czy nieruchomość obciążona jest hipoteką? Zapraszamy na podcast.

 

play
27.04.2023
Rozliczanie przychodów z tytułu pracy wykonywanej za granicą – dowiedz się więcej

Obecnie szacuje się, że około 2 milionów naszych rodaków pracuje poza Polską. Często na umowę o pracę. Jak w takiej sytuacji rozliczać PIT? Kto powinien zainteresować się tym tematem?
Zapraszamy na podcast.

1 2 5 6