Prawo holdingowe
W tym roku zostało uchwalone prawo holdingowe będące częścią KSH i stanowiące nowelizację KSH. Te zmiany w KSH stanowią istotny element prawa spółek. Każda spółka funkcjonująca w ramach holdingu powinna być świadoma tych zmian w prawie handlowym. Zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych stanowią m.in. szansę dla zarządów, aby zabezpieczyć się przed konsekwencjami własnych decyzji.

Prawo holdingowe. Prawo kontroli w ramach grup spółek.
Film przybliża prawo kontroli w grupie spółek, które funkcjonuje w ramach prawa holdingowego.
29,90 zł
Prawo holdingowe – nowelizacja KSH (kurs)
Nowe, rewolucyjne przepisy dotyczące Kodeksu Spółek Handlowych wchodzą w życie 13 października 2022 roku. Jedną z największych zmian jest wprowadzenie prawa holdingowego.
Kluczowymi rozwiązaniami prawa holdingowego jest możliwość wydawania wiążących poleceń spółkom zależnym, wprowadzenie pojęcia interesu grupy spółek oraz ograniczenie odpowiedzialności zarządów z tytułu wykonania wiążącego polecenia wydanego przez spółkę dominującą.
Kurs przybliża nowe przepisy w sposób kompleksowy i rzetelny. Zapraszamy.
209,00 zł

Prawo holdingowe. Odmowa wykonania polecenia wiążącego.
Ustawodawca wskazuje w sposób dość sztywny przesłanki dotyczące odmowy wykonania polecenia wiążącego. Warto je znać. Zapraszamy więc na film.
29,90 zł

Prawo holdingowe. Wiążące polecenie w ramach grupy spółek.
Wiążące polecenie w ramach grupy spółek zostało wprowadzone do KSH ostatnią nowelizacją tych przepisów. Czym jest, w jaki sposób powinno być wydawane, jak powinno być wykonywane, a także jakie są przesłanki do odmowy jego wykonania? Tego wszystkiego dowiesz się z filmu.
29,90 zł

Prawo holdingowe. Zwolnienie z odpowiedzialności członków organów i likwidatora.
Art. 21 (5) to nowy przepis KSH, który dotyczy odpowiedzialności członków organów i likwidatora spółki zależnej i spółki dominującej. Określa on w pewnych sytuacjach wyłączenie z tej odpowiedzialności. Jest to niezwykle ważny przepis wprowadzony w ramach nowelizacji KSH. Zapraszamy na film.
29,90 zł

Prawo holdingowe. Definicja grupy spółek.
Definicja grupy spółek ma fundamentalne znaczenie, bo prawo holdingowe może mieć zastosowanie tylko do tych spółek, które spełniają kryteria zawarte w tejże definicji. Zapraszamy na film, który szczegółowo omawia tę kwestię.
29,90 zł

Prawo holdingowe. Ustanie uczestnictwa w grupie spółek – art. 21 (15) KSH
Film porusza najważniejsze aspekty praktyczne, które odnoszą się do ustania uczestnictwa w grupie spółek. Przepis w KSH nie jest zbyt obszerny, ale materia jest ciekawa, a lakoniczność przepisu rodzi wiele pytań.
29,90 zł

Prawo holdingowe. Uczestnictwo w grupie spółek, czyli jak powstaje formalny holding.
Powstanie grupy spółek, a więc powstanie formalnego holdingu to zagadnienie podstawowe, ale jednocześnie bardzo istotne. Warto się z nim zapoznać. Zapraszamy na film.
29,90 zł

Prawo holdingowe. Badanie rachunkowości oraz działalności grupy spółek na wniosek wspólników lub akcjonariuszy mniejszościowych spółki zależnej.
W październiku 2022 roku istotnym zmianom ulegnie Kodeks Spółek Handlowych. To jedna z największych zmian w prawie handlowym od 20 lat. Film opowiada o dwóch nowych regulacjach dotyczących prawa holdingowego.
29,90 zł

Zmiany w KSH – nowe prawo holdingowe. Czy spółki czeka rewolucja?
Nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych wejdzie w życie w październiku. Jest to największa reforma prawa handlowego. Wprowadzone zostają m.in. regulacje prawa holdingowego, a także nowe uprawnienia rad nadzorczych. Zmianie ulegają również kwestie związane z odpowiedzialnością zarządu.
Prawo holdingowe wpływa również na relacje spółek powiązanych, zwłaszcza w ramach zasad cen transferowych. Na webinarze eksperci CRIDO, autorzy komentarza do nowej regulacji, omawiają najważniejsze zagadnienia nowelizacji KSH.